JAZZINEC 2012

Proběhlé koncerty...

celý program

The Young Gods / 16. 2.

Za 25 let své existence se stali jednou z nejvlivnějších formací na světě. Neustále posouvají hranice a hned je zároveň boří. Na rozdíl od většiny svých vrstevníků se stále pohybují dopředu a daří se jim ovlivňovat hudební dění. Svými prvními alby spustili dosud neslýchanou zvukovou revoluci, tvůrčím využitím samplerů vytvářejí zvukové struktury, které dosud existovaly jen v lidské fantasii.

The Young Gods dodnes ovlivňují scénu stejně jako skupiny o generaci mladší, na každém albu přinášejí novou koncepci. I když encyklopedie řadí The Young Gods do škatulky s poněkud šedivým názvem „post industrial“, jejich nová alba naopak září barvami. Nové album Everybody Knows – které představí na JAZZINCI – je sofistikovanou směsí akustické hudby, elektroniky i nefalšované avantgardy.

Tvrdit o muzikantech této průkopnické švýcarské skupiny, že jsou mistry samplů a elektroniky, je poněkud zavádějící. „Jejich práci daleko přesněji charakterizuje označení "hudební architekt“ či "tvůrce zvukových krajin. To ostatně The Young Gods potvrdili už na jednom ze svých předchozí projektů, Amazonia Ambient, který propojil zvukové panorama peruánské Amazonie s magickým světem jejích indiánských obyvatel v psychedelicko-šamanském vyprávění antropologa Jeremy Narbyho.

The Young Gods – Franz Treichler, Al Comet, Bernard Trontin a Vincent Hanni – jsou zvukoví architekti, alchymisté a brusiči diamantů.

Vytvářejí alba, která pronikají hluboko a vydrží dlouho. Everybody Knows je album, které vás bude provázet řadu let.

www.younggods.com