JAZZINEC 2012

Proběhlé koncerty...

celý program

RADŮZA & Miloš Dvořáček, Peter Binder a Jan Jakubec / 15. 3.

RADŮZA & Miloš Dvořáček, Peter Binder, Jan Jakubec

Skladatelka, textařka, zpěvačka, harmonikářka, kytaristka a klavíristka Radůza začínala na Karlově mostě, kde ji objevila Zuzana Navarová.
První album s názvem Blues vydala v roce 1994, poté následovali Andělové z nebe, … při mně stůj, V hoře, V salonu barokních dam nebo Vše je jedním. Je autorkou scénické hudby k představením Století touhy (Divadlo Archa), Lišák a Baron z Hopsapichu (Divadlo v Celetné), Tři sestry (Dejvické divadlo), Romeo a Jana (Divadlo v Řeznické) a Tanec na konci léta.

Těšit se můžeme na repertoár z její poslední hodně intimní desky Miluju vás.

Svérázná česká písničkářka se obklopila trojicí hráčů z jazzového světa.
Možná je to reakcí na doporučení publicisty Petra Korála, který v recenzi na její CD uvedl: Radůza by si po letech možná zasloužila kapelu i naživo, protože zejména decentní folkrockový háv jejím písničkám opravdu moc sluší, činí je tvárnějšími a dává jim pomyslnou další dimenzi. Nechci se rouhat, ale ona základní „hospodsko-šansoniérská“ poloha s harmonikou je aranžérsky přece jen dost omezená a malinko monotónní.

MIloš Dvořáček
Jeden z nejkreativnějších českých bubeníků a perkusistů. A mimochodem – také velmi dobře zpívá!
Na Jazzinci hrál v řadě uskupení – např. Čikori Ivy Bittové, nebo zde odehrál poslední koncert ve skvělé formaci Limbo v roce 2009 (pak nastoupil do –123min).