JAZZINEC 2012

Proběhlé koncerty...

celý program

PORTICO QUARTET (Anglie) / 26. 3.

PORTICO QUARTET (Anglie)

Portico Quartet přináší hudební svědectví z etnicky promíchané londýnské čtvrti Hackney. Tato čtvrť je známá přistěhovaleckými minoritami afrických imigrantů a jamajských rastafariánů. Zde se zrodila legenda, která svou hudbou doslova oslňuje diváky. Hudebníci čarují s akustickými nástroji jako je basa, saxofon a soustava plechových bubnů Hang.

Duncan Bellamy (bicí), Milo Fitzpatrick (basové nástroje), Nick Mulvay (hang drum a perkuse) a Jack Wyllie (sopránový, tenorový saxofon a elektronika) dali dohromady nečekaně zvláštní kombinaci jazzu, nadčasové world music a moderní vážné hudby.
Toto vše pak syntetizují ve velmi originální kontemplovanou hudbu. Inspirují se v široké škále různých interpretů – od Queen, přes Phillipa Glasse, po Milese Davise. Jejich hudba je však také slyšitelně ovlivněna minimailsmem Steve Reicha.

Díky albu Knee Deep In The North Sea se dostali do hledáčku hudební kritiky a již dnes jsou velice populární, což utvrzuje i cena Mercury, již získali. Časopis Mojo prohlásil o muzice tohoto kvarteta, že jejich hudba se skládá z magické kombinace minimal music Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM. Tahle čtyřka nahrála druhé album ve studiu Abbey Road, ve kterém natáčeli sami The Beatles.