JAZZINEC 2012

Proběhlé koncerty...

celý program

EGGNOISE / 3. 3.

EGGNOISE – kapela, která si nedělá s ničím hlavu. Chvilku swingují, potom spadnou do folkové polohy aby zase navštívili funkovou tančírnu či rockový klub. Vtipná hudba s vtipnými texty. Nic se tu nebere příliš vážně – jen radost z hudby tu je opravdová.

Kapela vznikla už někdy v roce 1994. Má na svém kontě tři alba. Za to minulé cd Albumen si Eggnoise vysloužili tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks Music Awards. To bylo v roce 2007.

Eggnoise jsou sedmičlenná jazzpopová skupina hrající původní kompozice autorské dvojice Ondřeje Kopičky a Ondřeje Galušky. Ostatními členy jsou Jan Mizler, Jan Panschab, Michal Mravec, Vladimír Pavlíček a Michael Nosek.

O cd YOLK:

Novou desku Yolk točila kapela Eggnoisepřes dva roky v různých studiích a pokojíčcích v Čechách i na Slovensku. Celkovou zvukovou supervizí byl pověřen producent Vladimír Pecha, do zvuku však výrazně zasáhli i jiní, např. Ondřej Ježek nebo Jiří Burian. Kromě mnoha zahraničních a tuzemských hostů dostali na desce prostor i hlasy Yellow Sisters nebo Doubravánku. Deska tak má výrazně vokální charakter, ačkoli nechybí ani kalimba nebo vazbící leslie box. Eggnoise se tak pokoušejí dál posouvat hranice stylů a pokračovat v experimentech z desky Albumen, činí tak však citlivěji a s větším nadhledem.

Na desce se mimo kapely podílí hosté: Tomáš Liška (kontrabas), Emil Frátrik (SK, bicí), dechová sekce Sto Zvířat, Samantha Twigg Johnson (USA, zpěv), Mike Anklewitz (Kanada, klarinet), Yellow Sisters, Doubravánek;

www.eggnoise.cz